Dzielenie się wiedzą
to nasza misja

Zapoznaj się z przygotowanymi przez nas materiałami, a zgadanienia związane z raportowaniem efektywności energetycznej nie będą miały przd Tobą tajemnic.

blog-illustration
Artykuły

Poznaj warsztaty, które pobudzą innowacje, zwiększą zaangażowanie i wzmocnią zrównoważony rozwój Twojej firmy   Dlaczego warto przeprowadzić w firmie warsztat ESG dla pracowników i zespołu zajmującego się ESG? 1. Wyzwania Brak zrozumienia koncepcji ESG: Wielu pracowników i liderów wciąż nie do końca rozumie, czym jest ESG oraz jak wpływa na długoterminową strategię biznesową. Rozproszona wiedza:…

Artykuły

📢 Ocena istotności w zróżnicowanych sektorach – jak to zrobić skutecznie?   Twoja firma działa w różnych sektorach i zastanawiasz się, jak prawidłowo przeprowadzić ocenę istotności oddziaływań, ryzyk i szans? Warto wiedzieć, że ESRS nie narzucają jednego uniwersalnego procesu. Dlaczego? Bo każde przedsiębiorstwo, a szczególnie te zdywersyfikowane globalnie, ma unikalne wyzwania i kontekst działania.  …

Artykuły

📢 Jak często aktualizować ocenę istotności w zakresie zrównoważonego rozwoju?   Zgodnie z wytycznymi CSRD i ESRS, ocena istotności powinna być przeprowadzana co roku, ponieważ oświadczenie dotyczące zrównoważonego rozwoju stanowi część sprawozdania z działalności przedsiębiorstwa. Jednostka musi na każdy dzień sprawozdawczy ocenić swoje istotne oddziaływanie, ryzyka oraz możliwości, aby dostarczyć najbardziej aktualne i istotne informacje….

Artykuły

W bieżącym roku został opublikowany draft wytycznych oraz wskaźników ESG dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Już dziś widzimy ogromne zainteresowanie przygotowaniem raportu (mimo jego dobrowolności – firmy coraz liczniej decydują się na przygotowanie raportu, aby zwiększyć lub utrzymać istniejący łańcuch dostaw oraz odpowiedzieć na wymagania większych odbiorów. W dzisiejszej części dowiesz się: ✅ jaki…

Artykuły

Amerykańska Komisja ds. Handlu Towarowymi Kontraktami Terminowymi (CFTC) ogłosiła pierwsze wytyczne dotyczące handlu kontraktami pochodnymi na dobrowolne kredyty węglowe, co jest kluczowym krokiem w regulacji tego wschodzącego rynku. Dobrowolne kredyty węglowe to jednostki, które pozwalają emitować jedną tonę metryczną dwutlenku węgla lub jej równoważnik w gazach cieplarnianych. CFTC uznaje, że regulacja tego rynku pomoże zapobiec…

Artykuły

SPECJALISTA ESG ds. środowiska  Jesteśmy rozwijającą się firmą, której celem jest wsparcie przedsiębiorców w osiągnięciu ich założeń zrównoważonego rozwoju. Naszą misją to realizacja i pomoc w osiągnięciu ścieżek zero emisyjności dla przedsiębiorców z branż nieruchomości, finansowej, przemysłowej, transportu, spożywczej i wielu innych. Przygotowujemy automatyczne raporty ESG, które pomagają przedsiębiorcom w raportowaniu wskaźników wymaganych przez regulacje….

Artykuły

EFRAG opublikował pierwszą wersję taksonomii XBRL dla Zestawu 1 Europejskich Standardów Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju (ESRS). Taksonomia XBRL ma na celu ułatwienie firmom cyfrowego oznaczania i raportowania danych dotyczących zrównoważonego rozwoju w sposób, który jest zrozumiały dla systemów komputerowych. To kluczowy krok w kierunku cyfryzacji raportowania ESG w Unii Europejskiej. EFRAG zapewnia również dokumentację pomocniczą, aby…

Artykuły

Jak Przygotować Strategię Dekarbonizacji według ESG?   Tworzenie strategii dekarbonizacji zgodnej z zasadami ESG (Environmental, Social, Governance) staje się kluczowym elementem w zarządzaniu nowoczesnym przedsiębiorstwem. Poniżej przedstawiono kroki, które pomogą przedsiębiorstwom skutecznie przygotować i wdrożyć taką strategię.   1. Ocena obecnej sytuacji   Audyt emisyjny: Rozpocznij od dokładnego audytu emisji gazów cieplarnianych (GHG) w swojej…

Artykuły

Nowe wytyczne sektorowe ESRS dla sektora Oil & Gas – Kluczowe informacje   Na stronie EFRAG można zajrzeć do projektu wytycznych sektorowych ESRS dla sektora Oil & Gas przez EFRAG. Dokument ten stanowi istotny krok naprzód w kierunku zrównoważonego rozwoju i transparentności w przemyśle naftowym i gazowym. Poniżej przedstawiam kilka kluczowych punktów: Zwiększona transparentność: Nowe…

Artykuły

Jaka jest różnica między łańcuchem wartości (VC) a łańcuch dostaw?   Łańcuch wartości obejmuje łańcuch dostaw. Łańcuch dostaw to uczestnicy łańcucha wartości (VC) poprzedzający jednostkę raportującą. Jednakże VC obejmuje także podmioty niższego szczebla wraz z łańcuchem dostaw. Łańcuch dostaw dostarcza produkty, w tym surowce, komponenty lub usługi, które są wykorzystywane przy opracowywaniu produktów lub usług…

×

Cześć, jak mogę pomóc w ESG?

× Umów się na DEMO