Greenpact Poznań – Inicjatywa na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju W Poznaniu 24-25.11.2024 odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Greenpact Poznań, które zgromadziło przedstawicieli firm, instytucji, oraz ekspertów zajmujących się tematyką zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Celem Greenpact było stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy oraz omówienia praktycznych rozwiązań wspierających firmy i organizacje w adaptacji do dynamicznie zmieniających…
Sharing knowledge
is our mission
Familiarize yourself with the materials we have prepared, and the guesswork related to energy efficiency reporting will have no secrets from you.
Jeśli chcesz uniknąć: nadmiernych kosztów na ESG, chaosu podczas przygotowania najważniejszych i „palących” obszarów w Twoim przedsiębiorstwie związanych z ESG, utraty przewagi konkurencyjnej, oporu wobec zmian wewnątrz firmy, Ten artykuł jest dla Ciebie – po więcej napisz na info@velmaesg.com Dlaczego warto przeprowadzić audyt ESG oraz edukować kluczowych pracowników, aby uniknąć nadmiernych wydatków…
📢 Ocena istotności w zróżnicowanych sektorach – jak to zrobić skutecznie? Twoja firma działa w różnych sektorach i zastanawiasz się, jak prawidłowo przeprowadzić ocenę istotności oddziaływań, ryzyk i szans? Warto wiedzieć, że ESRS nie narzucają jednego uniwersalnego procesu. Dlaczego? Bo każde przedsiębiorstwo, a szczególnie te zdywersyfikowane globalnie, ma unikalne wyzwania i kontekst działania. …
📢 Jak często aktualizować ocenę istotności w zakresie zrównoważonego rozwoju? Zgodnie z wytycznymi CSRD i ESRS, ocena istotności powinna być przeprowadzana co roku, ponieważ oświadczenie dotyczące zrównoważonego rozwoju stanowi część sprawozdania z działalności przedsiębiorstwa. Jednostka musi na każdy dzień sprawozdawczy ocenić swoje istotne oddziaływanie, ryzyka oraz możliwości, aby dostarczyć najbardziej aktualne i istotne informacje….
W bieżącym roku został opublikowany draft wytycznych oraz wskaźników ESG dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Już dziś widzimy ogromne zainteresowanie przygotowaniem raportu (mimo jego dobrowolności – firmy coraz liczniej decydują się na przygotowanie raportu, aby zwiększyć lub utrzymać istniejący łańcuch dostaw oraz odpowiedzieć na wymagania większych odbiorów. W dzisiejszej części dowiesz się: ✅ jaki…
Amerykańska Komisja ds. Handlu Towarowymi Kontraktami Terminowymi (CFTC) ogłosiła pierwsze wytyczne dotyczące handlu kontraktami pochodnymi na dobrowolne kredyty węglowe, co jest kluczowym krokiem w regulacji tego wschodzącego rynku. Dobrowolne kredyty węglowe to jednostki, które pozwalają emitować jedną tonę metryczną dwutlenku węgla lub jej równoważnik w gazach cieplarnianych. CFTC uznaje, że regulacja tego rynku pomoże zapobiec…
SPECJALISTA ESG ds. środowiska Jesteśmy rozwijającą się firmą, której celem jest wsparcie przedsiębiorców w osiągnięciu ich założeń zrównoważonego rozwoju. Naszą misją to realizacja i pomoc w osiągnięciu ścieżek zero emisyjności dla przedsiębiorców z branż nieruchomości, finansowej, przemysłowej, transportu, spożywczej i wielu innych. Przygotowujemy automatyczne raporty ESG, które pomagają przedsiębiorcom w raportowaniu wskaźników wymaganych przez regulacje….
EFRAG opublikował pierwszą wersję taksonomii XBRL dla Zestawu 1 Europejskich Standardów Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju (ESRS). Taksonomia XBRL ma na celu ułatwienie firmom cyfrowego oznaczania i raportowania danych dotyczących zrównoważonego rozwoju w sposób, który jest zrozumiały dla systemów komputerowych. To kluczowy krok w kierunku cyfryzacji raportowania ESG w Unii Europejskiej. EFRAG zapewnia również dokumentację pomocniczą, aby…
Jak Przygotować Strategię Dekarbonizacji według ESG? Tworzenie strategii dekarbonizacji zgodnej z zasadami ESG (Environmental, Social, Governance) staje się kluczowym elementem w zarządzaniu nowoczesnym przedsiębiorstwem. Poniżej przedstawiono kroki, które pomogą przedsiębiorstwom skutecznie przygotować i wdrożyć taką strategię. 1. Ocena obecnej sytuacji Audyt emisyjny: Rozpocznij od dokładnego audytu emisji gazów cieplarnianych (GHG) w swojej…
Długo wyczekiwana przez wszystkich korekta tłumaczenia wytycznych ESRSów na język polski. Na stornie Komisji Europejskiej zostało umieszczone sprostowanie rozporządzenia delegowanego 2023/2772 w odniesieniu do polskiej wersji standardów ESRS. Jest ono dostępne w Dzienniku Urzędowym UE na stronie tutaj: Delegated regulation – 2024/90431 – EN – EUR-Lex (europa.eu) Z całą pewnością nie ma już terminu „rządzenia”,…