Dzielenie się wiedzą
to nasza misja

Zapoznaj się z przygotowanymi przez nas materiałami, a zgadanienia związane z raportowaniem efektywności energetycznej nie będą miały przd Tobą tajemnic.

blog-illustration
Artykuły

SPECJALISTA ESG ds. środowiska  Jesteśmy rozwijającą się firmą, której celem jest wsparcie przedsiębiorców w osiągnięciu ich założeń zrównoważonego rozwoju. Naszą misją to realizacja i pomoc w osiągnięciu ścieżek zero emisyjności dla przedsiębiorców z branż nieruchomości, finansowej, przemysłowej, transportu, spożywczej i wielu innych. Przygotowujemy automatyczne raporty ESG, które pomagają przedsiębiorcom w raportowaniu wskaźników wymaganych przez regulacje….

Artykuły

EFRAG opublikował pierwszą wersję taksonomii XBRL dla Zestawu 1 Europejskich Standardów Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju (ESRS). Taksonomia XBRL ma na celu ułatwienie firmom cyfrowego oznaczania i raportowania danych dotyczących zrównoważonego rozwoju w sposób, który jest zrozumiały dla systemów komputerowych. To kluczowy krok w kierunku cyfryzacji raportowania ESG w Unii Europejskiej. EFRAG zapewnia również dokumentację pomocniczą, aby…

Artykuły

Jak Przygotować Strategię Dekarbonizacji według ESG?   Tworzenie strategii dekarbonizacji zgodnej z zasadami ESG (Environmental, Social, Governance) staje się kluczowym elementem w zarządzaniu nowoczesnym przedsiębiorstwem. Poniżej przedstawiono kroki, które pomogą przedsiębiorstwom skutecznie przygotować i wdrożyć taką strategię.   1. Ocena obecnej sytuacji   Audyt emisyjny: Rozpocznij od dokładnego audytu emisji gazów cieplarnianych (GHG) w swojej…

Długo wyczekiwana przez wszystkich korekta tłumaczenia wytycznych ESRSów na język polski. Na stornie Komisji Europejskiej zostało umieszczone sprostowanie rozporządzenia delegowanego 2023/2772 w odniesieniu do polskiej wersji standardów ESRS. Jest ono dostępne w Dzienniku Urzędowym UE na stronie tutaj: Delegated regulation – 2024/90431 – EN – EUR-Lex (europa.eu) Z całą pewnością nie ma już terminu „rządzenia”,…

🔎 3 podstawowe kroki przed przystąpieniem do raportowania ESG Klamka zapadła, raportowanie ESG stało się kluczowym elementem strategii biznesowej dla wielu przedsiębiorstw. Aby rozpocząć pracę z raportowaniem ESG, warto skupić się na trzech podstawowych krokach: 🔶 Zrozumienie wymagań i standardów raportowania: Pierwszym krokiem jest zaznajomienie się z wymaganiami prawnymi i standardami dotyczącymi raportowania ESG. Warto…

Artykuły

Nowe wytyczne sektorowe ESRS dla sektora Oil & Gas – Kluczowe informacje   Na stronie EFRAG można zajrzeć do projektu wytycznych sektorowych ESRS dla sektora Oil & Gas przez EFRAG. Dokument ten stanowi istotny krok naprzód w kierunku zrównoważonego rozwoju i transparentności w przemyśle naftowym i gazowym. Poniżej przedstawiam kilka kluczowych punktów: Zwiększona transparentność: Nowe…

Artykuły

Jaka jest różnica między łańcuchem wartości (VC) a łańcuch dostaw?   Łańcuch wartości obejmuje łańcuch dostaw. Łańcuch dostaw to uczestnicy łańcucha wartości (VC) poprzedzający jednostkę raportującą. Jednakże VC obejmuje także podmioty niższego szczebla wraz z łańcuchem dostaw. Łańcuch dostaw dostarcza produkty, w tym surowce, komponenty lub usługi, które są wykorzystywane przy opracowywaniu produktów lub usług…

Artykuły

W ramach nagród Sustainability Impact Awards, VELMA ESG Sp. z o.o. została wyróżniona za jej wkład w wspieranie klientów, przedsiębiorców oraz rynku w inicjatywach związanych ze zrównoważonym rozwojem i kwestiami ESG z rąk Wojciech ŚWIĄTEK Schneider Electric. Rywalizacja w ramach Sustainability Impact Awards jest konkursem organizowanym przez Schneider Electric, który wyróżnia przedsiębiorstwa w skali lokalnej…

Artykuły

10 maja 2024 pojawił się projekt dobrowolnego standardu dla małych i średnich przedsiębiorstw nienotowanych na giełdzie (Projekt standardu VSME) został opublikowany przez EFRAG wyłącznie w celu zgłaszania uwag i towarzyszy mu uzasadnienie wniosków dotyczące VSME. Uwagi można zgłaszać do 21 maja 2024.   We wcześniejszych naszych wpisach możesz szczegółowo zapoznać się z każdym ze wskaźników….

Artykuły

19.04.2024 w Polsce pojawił się projektu ustawy, który wdroży zapisy dyrektywy CSRD do polskiego prawodawstwa. Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt ustawy, który został skierowany do publicznych konsultacji.   CSRD musi teraz zostać implementowana do polskiego prawa. Polska, tak jak pozostałe państwa członkowskie UE, będzie miała na to 18 miesięcy1. Planowany termin przyjęcia…

×

Cześć, jak mogę pomóc w ESG?

× Umów się na DEMO