Wpływ ESG na sektor energetyczny

Opublikowano w

LinkedIN

Lidia Grzegorczyk

Zasady ESG nie są jedynie sztywnym wymysłem regulatorów, ale ich stosowania oczekują inwestorzy, kredytodawcy, instytucje finansowe, pracodawcy i konsumenci. W centrum zainteresowania są kwestie zużycia i wykorzystania energii oraz GHG.

Spełnieniem standardów ESG coraz bardziej są zainteresowani inwestorzy i instytucje finansowe, ale także kapitałodawcy i konsumenci, zgodnie z nasilającą się koniecznością wspierania zrównoważonego rozwoju i realizacji wymogów regulacyjnych.

– Już teraz praktycznie niemożliwe staje się pozyskiwanie kapitału na inwestycje, których podstawą jest węgiel. Inwestycje, które nie sprzyjają środowisku naturalnemu, coraz gorzej są postrzegane przez rynek i samych inwestorów. Implementacja ESG może zatem stanowić istotną przewagę konkurencyjną, a dla sektora MŚP i start-upów ważną zaletę na polu pozyskiwania finansowania. Sprowadza się to m.in. do głębszej weryfikacji przez inwestorów wytypowanych projektów nie tylko pod kątem opłacalności, ale także wpływu rozwiązania na klimat, środowisko oraz zapotrzebowanie energetyczne – zauważa  dr inż. Lidia Grzegorczyk, CEO VELMA ESG.

Całość artykułu znajdziesz tutaj

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Cześć, jak mogę pomóc w ESG?

× Umów się na DEMO